Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ragnhildur V. HELGADOTTIR

Photo member


Deputy
Independent

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 25/11/1987 to 26/04/1991 Representative-Iceland
  • from 06/05/1963 to 10/05/1963 Substitute-Iceland

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts