COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Péter SIGURDSSON

Photo member


Independent

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 21/04/1975 to 03/02/1984 Substitute-Iceland
  • from 24/04/1967 to 24/01/1972 Substitute-Iceland

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts