Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr M. van der STOEL

Photo member


Member of the House of Representatives
Labour

House of Representatives - Tweede Kamer der Staten Generaal
NL - 2500 EA - The Hague
Netherlands

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 06/05/1968 to 01/03/1972 Representative-Netherlands
  • from 24/04/1967 to 01/05/1968 Substitute-Netherlands

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities