Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Herbert MORRISON

Photo member


Member of the House of Lords
travailiste

House of Lords
GB - SW1A 0PW - London
United Kingdom

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 20/05/1954 to 16/04/1956 Representative-United Kingdom
  • from 13/08/1949 to 07/08/1950 Representative-United Kingdom

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts