Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Hans BALS

Photo member


SPD

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 10/05/1971 to 01/01/1973 Representative-Germany
  • from 22/01/1970 to 01/05/1971 Substitute-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts