Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Mattia COPPOLA

Photo member


Deputy
Dém. Chr.

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 14/05/1973 to 07/12/1976 Representative-Italy
  • from 10/12/1970 to 14/12/1972 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts