Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Kurt JUNG

Photo member


Deputy
F.D.P.

Deutscher Bundestag
DE - 11011 - Berlin
Germany

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 26/01/1981 to 01/01/1983 Representative-Germany
  • from 10/05/1971 to 23/03/1973 Substitute-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts