Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Cevket KÖKSAL

Photo member


République du peuple

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 15/05/1972 to 01/01/1973 Representative-Turkey
  • from 10/05/1971 to 01/01/1972 Substitute-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts