Logo Assembly Logo Hemicycle

Sir Fitzroy MACLEAN

Photo member


Deputy
conservative

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/01/1973 to 01/05/1974 Representative-United Kingdom
  • from 26/11/1951 to 26/05/1952 Representative-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts