Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Augusto TALAMONA

Photo member


Deputy
Socialiste

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 26/01/1980 to 25/04/1980 Representative-Italy
  • from 14/12/1972 to 22/09/1976 Representative-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts