Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Werner MARQUARDT

Photo member


SPD

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/01/1975 to 01/01/1981 Representative-Germany
  • from 23/03/1973 to 01/01/1975 Substitute-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts