COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Tom URWIN

Photo member


Deputy
Labour

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 06/05/1974 to 01/01/1984 Representative-United Kingdom
  • from 14/05/1973 to 01/05/1974 Substitute-United Kingdom

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities