Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Kai NYBORG

Photo member


Progressist Party

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/01/1975 to 01/01/1976 Representative-Denmark
  • from 21/01/1974 to 01/01/1975 Substitute-Denmark

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts