Logo Assembly Logo Hemicycle

Lord BEAUMONT OF WHITLEY

Photo member


Member of the House of Lords
Liberal

House of Lords
GB - SW1A 0PW - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/04/1977 to 01/10/1978 Representative-United Kingdom
  • from 22/01/1975 to 01/04/1977 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities