Logo Assembly Logo Hemicycle

Lord DARLING OF HILLSBOROUGH

Photo member


Member of the House of Lords
Labour

House of Lords
GB - SW1A 0PW - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 03/05/1976 to 01/04/1977 Representative-United Kingdom
  • from 22/01/1975 to 01/05/1976 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts