Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Mario FIORET

Photo member


Deputy
Dém. Chr.

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/11/1987 to 05/11/1992 Representative-Italy
  • from 22/01/1975 to 07/12/1976 Representative-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts