Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Stefan JÓNSSON

Photo member


Deputy
People's Alliance

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 29/01/1979 to 21/04/1980 Substitute-Iceland
  • from 22/01/1975 to 01/05/1976 Representative-Iceland

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts