Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Oral KARAOSMANOĞLU

Photo member


Parti de la justice

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 03/05/1976 to 01/05/1981 Representative-Turkey
  • from 21/04/1975 to 01/05/1976 Substitute-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts