Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Georges DALAKOURAS

Photo member


Deputy
N.D.

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 07/12/1976 to 27/01/1978 Substitute-Greece
  • from 15/09/1976 to 22/09/1976 Representative-Greece

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts