Logo Assembly Logo Hemicycle

Lord Marinus van der GOES - VAN NATERS

Photo member


Member of the House of Representatives
Labour

House of Representatives - Tweede Kamer der Staten Generaal
NL - 2500 EA - The Hague
Netherlands

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/04/1959 to 01/01/1960 Substitute-Netherlands
  • from 13/08/1949 to 01/04/1959 Representative-Netherlands

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities