Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Amalia-Maria MERKOURI

Photo member


Deputy
PA.SO.K.

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/09/1989 to 04/05/1991 Representative-Greece
  • from 23/01/1978 to 01/01/1982 Substitute-Greece

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts