Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr André DELEHEDDE

Photo member


Deputy

Assemblée nationale
FR - 75355 - Paris cedex 07 SP
France

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 30/09/1981 to 25/04/1986 Substitute - France
  • from 24/04/1978 to 01/02/1980 Substitute - France

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts