Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Gudmundur THORARINSSON

Photo member


Deputy
Progressive

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 04/05/1987 to 28/06/1991 Representative-Iceland
  • from 24/09/1980 to 29/06/1983 Representative-Iceland

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts