Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Klaus RÖSCH

Photo member


FDP

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 24/01/1983 to 01/07/1983 Representative-Germany
  • from 26/01/1981 to 01/01/1983 Substitute-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts