Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Halûk BAYÜLKEN

Photo member


non inscrit

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/04/1985 to 01/01/1988 Representative-Turkey
  • from 30/01/1984 to 01/04/1985 Substitute-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts