Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Eileen DESMOND

Photo member


Senator
Labour

Seanad Éireann
IE - - Dublin 2
Ireland

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 27/01/1986 to 04/05/1987 Representative-Ireland
  • from 30/01/1984 to 01/01/1985 Representative-Ireland

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts