Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Hildur NYGREN

Photo member


Member of the Riksdag
Soc. Dem.

Sveriges Riksdag
SE - 100 12 - Stockholm
Sweden

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 26/05/1952 to 07/05/1953 Representative-Sweden
  • from 07/08/1950 to 05/05/1951 Substitute-Sweden

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts