Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Massimo TEODORI

Photo member


Deputy
Républicain

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 16/11/1989 to 22/11/1990 Substitute-Italy
  • from 21/03/1984 to 01/11/1987 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts