Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ismet ERGUL

Photo member


Motherland

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/04/1986 to 01/01/1988 Substitute-Turkey
  • from 22/04/1985 to 01/04/1986 Representative-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts