Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Juan Antonio ARÉVALO

Photo member


Deputy
Socialiste

Congreso de los Diputados
ES - 28071 - Madrid
Spain

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 26/01/1987 to 21/03/1990 Representative-Spain
  • from 21/04/1986 to 01/01/1987 Substitute-Spain

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts