Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Pierre BÉRÉGOVOY

Photo member


Senator
Socialiste

Sénat
FR - 75291 - Paris cedex 06
France

Working language: French

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 30/06/1986 to 26/01/1987 Representative-France
  • from 25/09/1967 to 21/04/1975 Representative-France

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts