Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Hermann SCHÄFER

Photo member


Deputy
FDP

Deutscher Bundestag
DE - 11011 - Berlin
Germany

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 07/05/1953 to 01/09/1953 Representative-Germany
  • from 07/08/1950 to 01/09/1951 Representative-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Votes on adopted texts