Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Heinz-Alfred STEINER

Photo member


SPD

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/04/1991 to 30/01/1995 Representative-Germany
  • from 04/05/1987 to 01/04/1991 Substitute-Germany

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts