Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Giovanni MANZOLINI

Photo member


Deputy
Soc. Dém.

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 29/06/1990 to 05/11/1992 Representative-Italy
  • from 25/11/1987 to 30/06/1988 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts