Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Hüsamettin ÖRÜC

Photo member


Parti de la mère patrie

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 24/01/1994 to 01/01/1996 Substitute-Turkey
  • from 25/01/1988 to 01/05/1989 Substitute-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts