COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Zeki ÜNAL

Photo member


Welfare

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 23/09/1996 to 26/01/1998 Substitute-Turkey
  • from 03/02/1992 to 01/01/1996 Substitute-Turkey

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts