Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr George BROWN

Photo member


Deputy
Labour

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/04/1960 to 04/11/1964 Representative-United Kingdom
  • from 26/11/1951 to 20/05/1954 Representative-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts