Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Hayrettin ERKMEN

Photo member


Démocrate

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 16/04/1956 to 01/12/1957 Representative-Turkey
  • from 26/05/1952 to 01/01/1953 Representative-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts