Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Giovanna MELANDRI

Photo member


Deputy
Progr. Feder.

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 24/09/2001 to 31/12/2005 Representative-Italy
  • from 28/06/1994 to 27/09/1996 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Votes on adopted texts