COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Mátyás EÖRSI

Photo member


Deputy
Alliance of Free Democrats

Hungarian National Assembly
HU - 1357 - Budapest
Hungary

matyas.eorsi@parlament.hu

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 22/06/1998 to 21/05/2010 Representative-Hungary
  • from 03/10/1994 to 23/06/1997 Representative-Hungary

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities