COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Johann JOSEFSSON

Photo member


Deputy
Independent

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 26/05/1952 to 21/09/1961 Representative-Iceland
  • from 07/08/1950 to 05/05/1951 Representative-Iceland

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts