Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ólafur Örn HARALDSSON

Photo member


Deputy
Progressive

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 21/06/1999 to 04/04/2003 Representative-Iceland
  • from 26/06/1995 to 30/04/1999 Substitute-Iceland

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts