Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Per KAALUND

Photo member


Member of the Folketing
Social Democratic Party

Folketinget
DK - 1240 - Copenhagen
Denmark

per.kaalund@ft.dk

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 17/11/2006 to 21/01/2008 Representative-Denmark
  • from 26/06/1995 to 20/04/1998 Substitute-Denmark

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities