Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Sabri TEKIR

Photo member


Welfare Party

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/01/1999 to 21/06/1999 Representative-Turkey
  • from 22/04/1996 to 01/09/1996 Substitute-Turkey

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts