Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Spyros KYPRIANOU

Photo member


Deputy
LDR

House of Representatives of the Republic of Cyprus
CY - 1402 - Nicosia
Cyprus

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 27/01/1997 to 26/01/1998 Representative-Cyprus
  • from 24/06/1996 to 07/11/1996 Representative-Cyprus

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts