Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Manlio COLLAVINI

Photo member


Deputy
Forza Italia

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/09/2001 to 02/10/2006 Representative-Italy
  • from 07/11/1996 to 25/09/1998 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts