Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Snježana BIGA-FRIGANOVIĆ

Photo member


Deputy
Social Democratic

Croatian Parliament - Hrvatski sabor
HR - 10000 - Zagreb
Croatia

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 27/01/1997 to 31/12/2005 Representative-Croatia
  • from 29/06/1993 to 22/01/1996 Special Guest-Croatia

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities