COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Jean-Pierre MICHEL

Photo member


Senator
SOC

Sénat
FR - 75291 - Paris cedex 06
France

jp.michel@senat.fr

Working language: French

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 23/01/2012 to 17/11/2014 Substitute-France
  • from 23/06/1997 to 03/09/2002 Substitute-France

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities