Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Tore BENGTSSON

Photo member


Soc. Dem.

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 20/05/1954 to 01/01/1960 Representative-Sweden
  • from 07/05/1953 to 01/09/1953 Substitute-Sweden

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts