Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Richard BROOMAN-WHITE

Photo member


conservative

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 29/04/1957 to 01/04/1959 Representative-United Kingdom
  • from 07/05/1953 to 01/12/1954 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts